Fasadų šilumos izoliacija
NAUJAS TINKAS ANT SENOJO
Norint suremontuoti pažeistą tinkuotą sieną, senojo tinko šalinimas nėra geriausias ar pigiausias būdas. Daugeliu atvejų rekomenduojama senąjį tinką dengti nauju.
Geriausias būdas suremontuoti pažeistą tinką – jį padengti, o ne šalinti. Tai ne tik paprasčiau, bet ir logiškiau.
Pirmiausia reikia nuvalyti senojo tinko paviršių, ypač didelį dėmesį skiriant pažeistoms ir dulkių, dūmų ar kitų teršalų užterštoms vietoms. Geriausia naudoti CT 98 valiklį, vandens srovę ir minkštą šepetį. Nepamirškite, kad vandens srovė turi būti išsklaidyta. Per stipri vandens srovė gali dar labiau pabloginti padėtį vietose, kuriose reikia tvarkyti tinką. Jei fasadas užterštas grybelio ar dumblių, rekomenduojama naudoti specialų koncentratą CT99, galintį pašalinti šiuos teršalus nuo fasado.
Vadinamosios biologinės atakos, įskaitant pelėsį ir dumblius, vietose nuvalytą fasadą reikia padengti fungicidiniu koncentratu, naudojant teptuką ar purkštuvą.
Pažeistas sienos dalis, kuriose šiluminė izoliacija pažeista mechaniškai ir pažeistas armavimo tinklelio vientisumas, būtina suremontuoti. Šią tinko dalį reikės išpjauti iš fasado naudojant kampinį šlifuoklį ar kitą tinkamą įrankį. Taip pat reikės išpjauti aplink tą vietą naudotą armavimo tinklelį. Po to išpjaukite reikiamą šiluminės izoliacijos medžiagos gabaliuką ir priklijuokite jį atitinkamoje vietoje.
Mišiniui ar PU klijams sustingus, pašalinto gabaliuko vietoje užtepkite armavimo mišinio ir įterpkite į jį tinklelį. Iš naujo pritvirtintas armavimo tinklelis turi būti didesnis nei išimtas gabalas ir su esamu tinkleliu persidengti, apie 10 cm.
Nuvalę tinko paviršių ir atlikę izoliacijos remontą bei armavimą, užtepkite naują tinko sluoksnį. Tepdami tiesiai ant seno plono originalios tekstūros tinko susidursite su tam tikromis problemomis, be to, patirsite daug nereikalingų išlaidų. Seno tinko paviršiaus nelygumus pašalinkite naudodami klijus ir armavimo mišinį. Toks metodas yra daug patogesnis ir lengvesnis nei tinko iškilimų šlifavimas, sukeliantis labai daug dulkių.
Kai sluoksnio bazinė danga išdžiūsta, ją reikia apdoroti gruntu – tai privaloma tepant tinką plonu sluoksniu. Naudojant posluoksnį, tinkas geriau sukibs ir mažiau tikėtina, kad paviršiuje atsiras dėmių, kurios gali susidaryti dėl pagrindo savybių ar netinkamo pagrindo paruošimo.
Po maždaug keturių valandų, kai gruntas visiškai išdžius, padenkite paviršių plonu sluoksniu tinko. Jei naudojate dažomą mineralinį tinką, jį būtina padengti dažų danga, kad paviršius taptų pakankamai atsparus atmosferos poveikiui.
Tolygiu sluoksniu tepkite tinką ant paruošto paviršiaus naudodami lygią nerūdijančiojo plieno glaistyklę. Tinko sluoksnio storis turi atitikti jo užpildo grūdelių dydį. Medžiagos perteklių surinkite į kibirą ir išmaišykite. Likusį paviršių reikia išlyginti plastikine glaistykle.
Tinko džiūvimo trukmė – nuo 12 iki 48 valandų. Faktinė trukmė priklauso nuo pagrindo, temperatūros ir santykinės drėgmės. Atliekant darbus ir tinko džiūvimo laikotarpiu pagrindo ir aplinkos temperatūra turi būti nuo +5 iki + 25 °C, o drėgmė – mažesnė nei 80 %.
Medžiagą būtinai naudokite principu „drėgnas ant drėgno“. Darbininkai turėtų dirbti ant vieno paviršiaus – ant vienos sienos ar paviršiaus tarp nutekamųjų vamzdžių, kompensacinių siūlių ir kitų konstrukcinių elementų. Darbus atlikti be pertraukų ir dirbti ne mažiau kaip ant dviejų pastolių lygių. Iš anksto suplanuokite darbo pertraukas ir darbo metu bei tinko džiūvimo laikotarpiu apsaugokite tinko paviršių nuo tiesioginės saulės šviesos, vėjo ar kritulių.
Džiaugiamės galėdami padėti Jums visais klausimais, susijusiais su mūsų gaminiais, kur įsigyti arba koks yra tinkamas sprendimas jūsų projektui.