Fasadų šilumos izoliacija
KAIP EFEKTYVIAI APSAUGOTI FASADUS
Mes nuolat veikiame savo aplinką. Ją formuojame, keičiame, pritaikome savo poreikiams. Viena iš tokio elgesio pasekmių – vis didėjantys teršalų kiekiai, kurie, be kita ko, veikia pastatų fasadus. Sprendimas – šiuolaikinė apsauga nuo korozijos.
Tam tikri teršalai, ypač dulkės ir organiniai teršalai, nusėda ant pastatų fasadų.
Besikaupdami jie skatina pelėsio, dumblių ir grybelio atsiradimą, o tai savo ruožtu sukelia mikrobiologinę koroziją. Kaip ją atpažinti? Mikrobiologinės korozijos požymis – pilkšvai ruda plėvelė ant pastato. Ši plėvelė – tai besiformuojančių mikroorganizmų sankaupos. Vėliau jie gali nepataisomai sugadinti fasado dangą.
Laiku nesustabdžius šio proceso (kartais net reikia pašalinti ir pakeisti tinką), pažeidimai toliau plis. Ypač palankią terpę pažeidimams sukuria nepalankios oro sąlygos. Pavyzdžiui, šiaurinės sienos pažeidžiamos daug dažniau nei kitomis kryptimis nukreiptos sienos. Mikroorganizmai taip pat geriau dauginasi, jei pastatas pastatytas šalia gausios augmenijos ar drėgnoje vietoje.
Tinkamai pasiruošus ir parinkus tinkamus įrankius, nepageidaujamus organizmus nuo fasado paviršiaus pašalinti įmanoma. Nepaisant jų efektyvumo, po tokių darbų sieną teks bent nudažyti ar padengti paviršiaus danga. Laimei, yra būdas užkirsti kelią tokiam reiškiniui prieš jam atsirandant – specialus kokybiškas tinkas ir dažai apsaugo fasadus nuo mikroorganizmų.
Jie pasižymi ilgalaikiu poveikiu, be to, atgaivina pastato išvaizdą, daro jį estetiškai patrauklesnį.
Po ilgų bandymų specializuotuose laboratorijose ir statybų aikštelėse sukurta aktyvioji medžiaga, neleidžianti atsirasti ir plisti grybeliui ir dumbliams. Produktai, kurių sudėtyje naudojama ši aktyvioji medžiaga, paprastai žymimi specialiu ženklu.
Aktyviosios medžiagos yra specialiose mikrokapsulėse, kad nebūtų išplaunamos ir užtikrintų kur kas ilgesnį fasado apsaugos nuo korozijos laikotarpį. Jos pradeda veikti kontakto metu. Jei ant fasado paviršiaus atsiranda mikroorganizmų, mikrokapsulės tolygiai skleidžia aktyviąsias medžiagas. Šios medžiagos apsaugo sienų paviršių nuo kenksmingų mikroorganizmų formavimosi. Taip pat jos pasižymi ilgalaikiu poveikiu. Aukštos kokybės tinkas ir dažai turi ir antistatinių savybių, t. y. pakelia purvą („ANTI Dirt Pick-up“ technologija) ir apsaugo paviršių nuo per didelių teršalų sankaupų. Taigi fasadas tampa grybeliui ir dumbliams nepalankia terpe. „BioProtect“ produktų komponentai yra visiškai saugūs aplinkai ir kitiems gyviesiems organizmams. O tai savo ruožtu reiškia, kad juos galite drąsiai naudoti neteršdami oro, dirvožemio ar gruntinių vandenų. Tokie produktai taip pat nekelia jokio pavojaus žmonėms ir gyvūnams, gyvenantiems šalia produktų naudojimo vietos.
Toks šiuolaikinis tinkas ir dažai yra ypač atsparūs teršalų nuosėdoms, todėl pasižymi ilgalaikiu poveikiu pastato eksploatacijos laikotarpiu. Fasadas išsaugos subtilią ir gaivią išvaizdą daugelį metų. Tai yra geriausias efektyvios apsaugos nuo korozijos įrodymas.
Džiaugiamės galėdami padėti Jums visais klausimais, susijusiais su mūsų gaminiais, kur įsigyti arba koks yra tinkamas sprendimas jūsų projektui.